News

پیش فروش مسکن

پیش فروش مطمئن برای سرمایه گذاری

چگونه یک پروژه پیش فروش مطمئن برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

کدام پروژه های پیش فروش قابل اعتماد هستند؟ اگر شما هم مثل دوست من، قصد دارید که در پروژه ای پیش فروش، سرمایه گذاری کنید و دچار شک و تردید شده اید، دست نگه دارید و قبل از هر اقدامی، این مقاله را در سایت رمرتون با دقت بخوانید تا کلاهی گشاد سرتان نرود و سرمایه تان بر باد نرود.

 

ویژگی های پروژه های پیش فروش مطمئن کدامند؟

معمولا سرمایه گذاری در پروژه های پیش فروش، برای خریدار عملی پر ریسک و تردید بر انگیز است و از طرفی برای فروشنده نیز سخت است که بتواند مشتری را متقاعد کند. هر پروژه پیش فروش در منطقه معتبر باید دارای ویژگی هایی باشد تا بتوان به آن اعتماد کرد. در اینجا به مهم ترین این ویژگی ها اشاره شده است:

1-  دارای موقعیت مکانی مشخص باشد.

2- سازندگان آن باید سابقه اجرایی خوبی داشته باشند ( اصطلاحا رزومه کاری معتبر پر و پیمون داشته باشند)

3- رعایت تناسب عناصر و اجزای پروژه، (هر پروژه ای در نگاه کلی از اجزا مختلفی تشکیل شده است که باید نسبت به هم و تمام آنها نسبت به کلیت پروژه دارای هارمونی و هماهنگی لازم باشند. مثلا در پدیده ای به نام برج، باید تعداد طبقات، تعداد واحدها در هر طبقه و نمای برج نسبت به محیطی که آن برج در آن واقع شده است هماهنگی لازم را داشته باشد. به این معنی که هیچ کدام از اجزای یک پروژه ناهمخون و ناهماهنگ با کلیت آن نباشد. اگر تعداد واحدهای یک برج مسکونی از 200 واحد متجاوز است حتما می بایست مشاعات آن متناسب با 200 خانواده تعریف شده باشد مثل تعداد پارکینگ ها و طبقاتی که پارکینگ ها را در خود جای داده اند. همینطور می بایست یک طبقه تجاری در برج پیش بینی شده باشد به همراه دیگر امکانات رفاهی مثل سالن اجتماعات، سالن ورزشی، فضای بازی کودکان و … که از نیازهای مجتمعی با این میزان خانواده ساکن می باشد. یک خریدار می بایست تمامی اجزای تشکیل دهنده برج مثل تعداد طبقات و تعداد واحدها در هر طبقه را در نظر داشته باشد تا بتواند انتخابی بایسته و بجا داشته باشد. 4- پیشرفت فیزیکی پروژه را در نظر بگیرید، با عکسبرداری و مقایسه عکسهای پروژه ، پیشرفت های فیزیکی بنا را  در دوره زمانی 1 الی 2 ماهه مقایسه کنید. اگر در طی این مدت تغییرات و پیشرفت چشمگیر داشت پس این پروژه ارزش سرمایه گذاری دارد.

5-  به نوع قرار داد پیش فروش توجه کنید، مثلا نوع تعهدات سازنده در اموری مانند قیمت ساخت هر متر مربع، نوع مصالح ساختمانی و درجه کیفیت آن، زمان بندی ساخت،  زمان و نحوه تحویل واحدهای مسکونی و… حتما درج شود.

6- توجه به قشر اجتماعی سایر مالکان برای خیلی ها مهم است چون احتمال زیاد در نحوه استفاده از مشاعات و رفتارهای همسایگی شان تاثیر گذار است.

7- توجه به نوع مالکیت با قابلیت استعلام گیری معتبر: پروژه هایی مطمئن هستند که هر کدام از واحدهای مسکونی دارای سند مالکیت جداگانه باشند ( به نقل و انتقالات وکالتنامه ای اعتماد نکنید چون قابل استعلام گیری نیستند و نمی توان فهمید که آیا به فرد دیگری فروخته شده است یا نه؟

8- نحوه پرداخت اقساط و نحوه مدیریت آن مشخص و دقیق باشد چون پیشرفت فیزیکی پروژه بستگی به زمان و نحوه پرداخت اقساط پروژه دارد، اگر همه متعهد به پرداخت های مقرری باشند پروژه دچار ورشکستگی و اتلاف زمان و سوخت سرمایه ها نمی شود.

9- مقایسه پروژه پیش فروش با سایر پروژه ها از نظر عوامل مذکور در این مقاله، که این کار حتما باید با مشورت با بنگاه های معاملات ملکی مطمئن و منصف باشد تا از سرمایه گذاری تان سود به دست بیاورید

10- فرمانده کار را پیدا کنید یعنی به نحوه مدیریت پروژه توجه کنید و بفهمید که پروژه ی مورد نظر از کدام نوع است: مشارکتی یا پیمانی و یا سنتی؟ چرا که سرعت پیشبرد کار و کیفیت بنا به نوع مدیریت آن بستگی دارد در حال حاضر بیشتر پروژه های ساختمانی به صورت پیمانی مدیریت می شوند که  در آن مدیرعامل به نمایندگی از هیئت مدیره تعاونی مسکن برای هر بخش از ساختمان با پیمانکاری مجزا که در همان بخش تخصص دارد قرارداد می بندد و طبق مفاد قرارداد از او پیشرفت کار و کیفیت را می طلبد.

 

چان کلام و کلام پایانی اینکه  تمام موارد 10 گانه ذکر شده در این مقاله را به دقت بررسی کنید تا امید و سرمایه تان خدای نکرده بر باد نرود حتی با یک اشتباه یا چشمپوشی کوچک.

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما منتشر نمیشود فیلد های مشخص شده رو پر کنید *

ثبت ملک در رمرتون

  • توجه : شماره موبایل ( حتماً بدون 0 وارد شود ) تشکر

قیمت ملک شما در رمرتون

  • نکته : شماره موبایل حتما به این صورت باشد 9120903090
  • بر حسب متر

کلیه حقوق مادی و معنوی برای دارنده سایت محفوظ است .
جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید