News

خانه مدرن

آینده مسکن به سوی خانه های هوشمند

آینده مسکن ( خانه های مدرن)

در آینده چه خانه هایی ساخته می شوند؟ خانه های مدرن چه جایگاهی در آینده مسکن خواهند داشت؟ خانه هوشمند (Smart Home) خانه‌ای است که شبیه موجودات زنده، نسبت به شرایط مختلف محیط واکنش مناسب نشان می‌دهد و مانع هدر رفتن انرژی می شود و علاوه بر زیبایی موجب رفاه، دقت و امنیت بیشتر می‌شود. از مزایای اصلی دستگاه‌های هوشمند برای خانه‌ها این است که تمام تجهیزات هوشمند خانگی به‌راحتی از راه دور قابلیت کنترل می‌یابند و موجب بهره‌وری در مصرف انرژی می‌شوند. در این مقاله از سایت رمرتون با ما همراه باشید تا راجب آینده مسکن به سوی خانه های مدرن مطالعه ایی داشته باشیم.

یکی از شاخصه های خانه های مدرن، هوشمند بودن خانه ها است. از موارد هوشمندی در خانه های مدرن می توان اشاره کرد به:  

  • نظارت از راه دور و درب ها ی هوشمند برای ایمنی های ضد سرقت
  • سیستم اطفا حریق هوشمند
  • کنترل هوشمند دمای محیط  با شیشه ها، پرده و سایبان های هوشمند
  • سازگاری با محیط زیست
  • نورپردازی و پخش موزیک هوشمند

 

 خانه های مدرن سازگار با محیط زیست

برنامه‌های کامپیوتری همین حالا هم در ساختمان‌ها به کار گرفته می‌شوند. به عنوان مثال با استفاده از دوربین، می‌توان فضای درونی و بیرونی منزل را مشاهده کرد، با یک ریموت درب‌ها را باز و بسته کرده و سامانه‌های گرمایش و سرمایش را کنترل کرد. اما صحبت از این است که در سال‌های پیش رو، حضور این امکانات در منازل تبدیل به یک ضرورت خواهد شد و با قیمتی اقتصادی در اختیار عموم قرار خواهند گرفت. همچنین، گستره عملکرد آن‌ها وسیع می‌شود یعنی ساختمان با هوشمندی اداره خواهد شد.در حدود بیست درصد گازهای گلخانه‌ای دنیا از ساختمان‌های خانگی نشر می‌شوند. یعنی گرمایش، سرمایش و روند ساخت و ساز ساختمان‌ها باعث آلودگی زمین می‌شوند. سازه‌های مدرن به نحوی طراحی خواهند شد که نه تنها بار اضافی به محیط زیست تحمیل نکنند، بلکه در راه سالم سازی هوا گام بردارند. این کار با بهره گیری از امکانات مدرن تکنولوژیک نظیر پنل‌های جذب انرژی خورشید و باد عملی می‌شود. علاوه بر این، پیشرفت در امر محاسبه و اجرای سازه، این امکان را فراهم آورده تا گیاهان بر روی بالکن و پشت بام ساختمان‌ها کاشته شوند. آینده مسکن با خانه های مدرن، هم در طراحی و هم در اجرا هوشمند می شوند و همین امر موجب بالا رفتن کیفیت و کارایی مسکن در آینده می شود .

آشپزخانه های مدرن هوشمند در آینده

کارشناسان در رابطه با آینده مسکن پیش بینی کرده اند که در آینده نزدیک، خانه های هوشمند خیلی فراتر از دیگر دستگاه ها و ابزارها گسترش خواهند یافت. داخل منزل هوشمند در ساختار خانه های ما ساخته خواهد شد. به عنوان مثال، یک شرکت طراحی ایتالیایی، به تولید آشپزخانه های هوشمند به همراه سطوح و صفحه های کار هوشمند روی آورده است که انقلابی در زمینه آشپزخانه و بحث یکپارچه سازی آنها بوجود آورده است. که با تعبیه سنسورهایی بر روی سطوح کار آشپزخانه، با حرکت دست می توان عمل خاصی را از المان های ثابت موجود در آشپزخانه مشاهده کرد. به عقیده این طراحان، باید همه المان ها را در همه جا یکپارچه کنیم. این اتفاق فقط شامل آشپزخانه نمی باشد بلکه همه فضاها باید به این ترتیب پیش روند و در آن محیط ها نیز شاهد سیستم های متنوع هوشمند باشیم. یک حمام کنترل شونده صوتی را تصور کنید و یا تجسم کنید که با یک دکمه چشم انداز پنجره اتاق خواب تان به تعداد دلخواه تغییر کند. همانطور که مصرف کنندگان از نشانه های زیست محیطی و اجتماعی که در جهان وجود دارند، مراقبت می کنند و بسیار محتاطانه عمل می کنند، بنابراین هر روز به تعداد علاقه مندان طراحی پایدار نیز افزوده می شود. طراحی پایدار در همه صنایع به طور خاص وجود دارد. از منظر تا زیبایی، آینده محیط زیست روشن به نظر می رسد و پیشرفت های وسیعی را شامل می شود.  برای فضاهای داخلی که زمانی شیک بودن صرف مد نظر بود؛ امروزه طراحی سازگار با محیط زیست کاملا تبدیل به بحث داغ شده است. که این روند کمک شایانی به رشد آینده طراحی داخلی، طبق پیش بینی های ما خواهد کرد. این روزها دغدغه اکثر طراحان به نام و هوشیار، استفاده از مبلمان بازیافتی، مواد و متریال با انرژی کارآمد، خرید محلی  و بومی و… می باشد که این نگرش به طور فزاینده ای در حال رشد است. از کارکردهای جالب دیگر خانه های مدرن هوشمند در رابطه با  مسائل اقلیمی می توان اشاره کرد به شیشه‌های پنجره ضد آفتاب، به کمک فناوری نانو، از ورود اشعه‌ی مضر فرابنفش نور خورشید پیشگیری می‌کنند، وجود لایه‌های محافظ طبق فناوری ترموکرومیک، در ساختار این شیشه‌ها از پخش نورهای اضافی حاصل از امواج فروسرخ (حرارت گیری بیشتر محیط) جلوگیری می‌کنند به این نحو که با ریموت کنترلی، به دلیل وجود اکسید نیکل در لایه‌های شیشه، تناژ رنگ شیشه تغییر می‌کند و شیشه در انطباق با شرایط اقلیمی به حالت شفاف و غیر شفاف تغییر رنگ می‌دهد.

 

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما منتشر نمیشود فیلد های مشخص شده رو پر کنید *

ثبت ملک در رمرتون

  • توجه : شماره موبایل ( حتماً بدون 0 وارد شود ) تشکر

قیمت ملک شما در رمرتون

  • نکته : شماره موبایل حتما به این صورت باشد 9120903090
  • بر حسب متر

کلیه حقوق مادی و معنوی برای دارنده سایت محفوظ است .
جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید