News

طراحی داخلی

طراح داخلی موفق چگونه طراحی می‌کند؟

طراح داخلی شغلی است خلاقانه، متنوع و هیجان‌انگیز. بسیاری از افراد برای مشاوره و اجرای تغییرات دکوراسیون به طراح داخلی دکوراسیون مراجعه می‌کنند، در این میان موفق بودن طراح داخلی بسیار مهم است تا او را تبدیل به یک برند خوش‌نام کند. اگر می‌خواهید از چگونگی طراحی داخلی موفق بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنم این مقاله سایت رمرتون را تا آخر با دقت بخوانید

 

12ویژگی یک طراح داخلی موفق:

 1. یک طراح داخلی در درجه اول یک مدیر و برنامه‌ریز منضبط است و می‌تواند بودجه و هزینه‌ها را به‌خوبی اداره کند تا با کارفرماها معاشرت و همکاری درستی داشته باشد.

2.چون طراحی داخلی یک کار گروهی است پس یک طراح داخلی موفق باید تجربه‌ای هرچند در حد حضور پاره‌وقت و کسب مهارت از کارهایی نظیر: نصب کابینت، سیم‌کشی برق، نقاشی ساختمان و… داشته باشد.

3.طراحی‌ها باید بر مبنای جزئی‌نگری باشد در حدی که از جزییاتی که به چشم افراد نمی‌آید هم الهام بگیرد .الهام گیری جزئی محور اش باید از طبیعت گرفته تا ابزارهای آنتیک و فناوری‌های نوین باشد.

 1. از شرایط جغرافیایی محیط طراحی آگاه است ( مثل توپوگرافی، جهت وزش باد و شرایط برخورداری فضا از نور طبیعی و…) و آن را در محوریت طراحی‌هایش قرار می‌دهد همچنین احترام و صیانت از محیط‌زیست را فراموش نمی‌کند.
 2. قوانین دست‌وپا گیر را کنار می‌گذارد و با قدرت ریسک پذیری ای که دارد با جسارت در طراحی‌هایش سلسله‌مراتب رعایت می‌شوند از حریم درب ورودی ساختمان گرفته تا فضاهای دنج دورهمی های مهمانی و آشپزخانه.

6.تمام حواس پنج‌گانه خود را درگیر طراحی می‌کند از حس راه رفتن روی کف‌پوش‌های چوبی اتاق  و عبور نور از درز پنجره‌ها  گرفته تا رقص نسیم در لابه‌لای درختان درب ورودی ساختمان بوی شمع در دکوراسیون‌هایی با ترند پاییزی.

 1. از ابزارهای کار مناسب استفاده می‌کند، یکطراححرفه‌ای می‌گویند: “همیشه چند مداد رنگی به رنگ کرم، آبی آسمانی، سبز، خاکستری، خردلی و قرمز همراه خود دارم تا طرح‌ها را پررنگ و مرتب کنم. با این روش پیش می‌روم و می‌دانم زمانی که به این ابزارها مجهز هستم، ایده‌های بیشتری در ذهنم جریان می‌یابد.
 2. با دنیای رنگ‌ها آشنا است و طیف‌های مختلف هر رنگ را می‌داند
 3. پارچه شناس است با لمس و نگاه کتان، انواع ساتن،ریون،نایلون،پشم،مخمل . میکرو فایبر را از هم تشخیص می‌دهد و کارکردهای هریک را به بهترین نحو می‌فهمد و  فرق بین پارچه‌های  لنپور و لیوسل را می‌داند.
 4. به‌خوبی از استانداردها و قوانین می‌داند مثلاً درباره تحمل بار دیوارها، کدها و قوانین تأسیسات، و کدهای سیستم برق ساختمان می‌داند همچنین با قوانین شهرداری و ساختمان‌سازی، کدهای ساختمان، شرایط معماری و ساخت‌وساز نیز آشنایی دارد.
 5. با ذهنی آزاد به کار طراحی می‌پردازد و در چارچوب تفکرات مشتری نمی‌ماند و صدالبته که خود را محدود به حصارهای یک سبک معماری نمی‌کند و در رزومه کاری او انواع اقسام سبک‌ها را می‌توان دید از نئوکلاسیک گرفته تا پست‌مدرن.
 6. دانسته‌های خود را به‌روز می‌کند و از وضع بازار و قیمت‌ها و تازه‌های بازار آگاه است و در فضای رقابتی سالم (به تخمین اقتصادی هزینه، منفعت می پردازد) تا از رقبا عقب نماند.

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما منتشر نمیشود فیلد های مشخص شده رو پر کنید *

ثبت ملک در رمرتون

 • توجه : شماره موبایل ( حتماً بدون 0 وارد شود ) تشکر

قیمت ملک شما در رمرتون

 • نکته : شماره موبایل حتما به این صورت باشد 9120903090
 • بر حسب متر

کلیه حقوق مادی و معنوی برای دارنده سایت محفوظ است .
جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید