News

سرمایه گذاری در منطقه 22

منطقه 22 پیش به سوی شهر مدرن

منطقه 22 پیش به سوی شهر مدرن

 منطقه 22 پیش به سوی شهر مدرن ، تهران با ارتفاع حدود 1300متر و وسعت 12000 هکتار در شمال غربی تهران و در پایین حوضه آبریز رودخانه وردیج وکن و در همسایگی مناطق 5 و 21 تهران واقع شده است. این منطقه که از جدیدترین و بزرگترین مناطق شهری تهران بوده، در سالهای اخیر بواسطه ویژگی های محیطی و سرمایه گذاری چشمگیر و همچنین بارگذاری امکانات شهری، به یکی از مناطق جذاب جمعیت در شهر تهران تبدیل شده است. بخش وسیعی منطقه 22 در اراضی چیتگر واقع شده که پیش از انقلاب اسلامی ایران از املاک خانواده فرمانفرمایان و فیروزگر بود و پس از انقلاب با عنوان اراضی ملی نامیده شدند و بخشی از آن به دست سازمان زمین شهری افتاد.

هدف اولیه ی توسعه ی این منطقه، ایجاد مکان گردشگری و رفاهی بود، اما با رشد شتابان شهرگرایی و گرایش به پایتخت، تهران با فشار جمعیتی زیادی مواجه شد و مدیران شهری به فکر گسترش فضای شهری تهران برای افزایش خدمات رسانی شهری و حل مسکن شهروندان شدند و از اواخر دهه70 شمسی بود که اراضی چیتگر مورد توجه واقع شد و منطقه 22 شهرداری تهران در آنجا تاسیس شد و این خود آغازی شد بر رشد و توسعه یک شهر مدرن در شمال غربی تهران.

منطقه ۲۲

منطقه 22 شهر تهران متشکل از چندین محله های شهری است از جمله: شهرک صدرا، دهکده المپیک، شهرک دانشگاه صنعتی شریف، شهرک نگین غرب، شهرک کوهستان،پیکان شهر،شهرک راه‌آهن، شهرک چشمه، شهرک لاله، زیبا دشت بالا، زیبادشت پایین، شهرک امید، شهرک نمونه سپاه، شهرک آسمان سپاه، شهرک شهاب، شهرک امیرکبیر، شهرک هوانیروز، شهرک باقری، شهرک کوثر، شهرک یاس، شهرک ساحل، شهرک اسکان سبز، شهرک آزاد شهر، شهرک آتی شهر (وردآورد)، شهرک دانشگاه صنعتی شریف، شهرک کوهستان، شهرک نسیم، شهرک نگین غرب، شهرک امام رضا چیتگر و شهرک شهید خرازی.

منطقه 22 ؛ قلب گردشگری تهران

باد غالبی که تهران را تحت تاثیر قرار می دهد با جهت وزش غرب به شرق است و همین ویژگی اقلیمی سبب شده که منطقه 22 دارای هوای مطبوعی شود که همین ویژگی اقلیمی جذابیت منطقه را برای زیست شهری دوچندان کرده است. علاوه توانهای بالقوه محیطی، برخورداری از وسعت زیاد و رشد چشمگیر امکانات رفاهی و تفریحی همچون: دریاچه مصنوعی چیتگر، بوستان جوانمردان ایران، خرگوش دره، لتمان کن، شهربازی تهران لند ( هزار و یک شب)، انواع مجتمع های تجاری- اداری، پیست های سوارکاری و پارک آبی، وجود ورزشگاه آزادی، پارک جنگلی چیتگر، پارک آبشار تهران، باغ موزه گیاه شناسی و دهها امکانات تفریحی و رفاهی دیگر نویدبخش این موضوع است که منطقه 22 در سالهای آتی به قلب و قطب گردشگری تهران تبدیل خواهد شد و باعث شده تا در مراکز تفریحی تهران هم سهمی برای خود داشته باشد.

منطقه ۲۲

چرا سرمایه گذاری در منطقه 22؟

همانطور که گفته شد، منطقه 22 بلحاظ دارای بودن مطلوبیت های محیطی و بارگذاری چشمگیر امکانات شهری و زیستی، در سالهای اخیر بسیار مورد توجه شهروندان تهرانی، سرمایه گذاران در مسکن و شهرداری تهران قرار گرفته است. جذابیت این منطقه برای زیست و سرمایه گذاری، علاوه بر مطلوبیت محیطی، ناشی از موقعیت جغرافیایی است که با دسترسی به شریان های ارتباطی همچون بزرگراه های همت، حکیم و آزادراه تهران- کرج، برای این منطقه فراهم شده است.

همچنین منطقه 22به دلیل قرارگیری در غرب تهران و همسایگی با استان البرز به عنوان پل ارتباطی ای البرز و مجتمع های زیستی اطرافش با تهران شده، پلی که خود جاذبه های تفریحی، خدماتی و زیستگاهی فراوانی را دارا است. علاوه بر این، خط5 متروی تهران و ایستگاه های ورزشگاه آزادی، ایران خودرو، چیتگر و وردآورد در کنار شریان های ارتباطی آزادراه تهران – کرج دسترسی فوق العاده ای را برای توسعه آتی این منطقه فراهم ساخته است.

بر این اساس ویژگی های محیطی  ظرفیت های گسترده ای را برای توسعه آتی در این منطقه را فراهم می کند، ظرفیتی که در سالهای اخیر دور از چشم انبوه سازان، سرمایه گذاران و شهرداری تهران نمانده است و همین امر خود موجب توسعه فیزیکی این منطقه شده است.

در یک جمع بندی می توان گفت مجموعه ای از شرایط و مطلوبیت محیطی به همراه بارگذاری امکانات گسترده رفاهی و تفریحی و زیستی و همچنین برخورداری از وسعت قابل توجه فرصت بی نظیری را برای منطقه 22 فراهم کرده که این موضوع می تواند منطقه 22 را به قطب گردشگری و قطب سرمایه گذاری تهران تبدیل کند، موضوعی که در سالهای اخیر از چشم سرمایه گذاران حرفه ای به دور نمانده است.

گذاشتن دیدگاه

ایمیل شما منتشر نمیشود فیلد های مشخص شده رو پر کنید *

ثبت ملک در رمرتون

  • توجه : شماره موبایل ( حتماً بدون 0 وارد شود ) تشکر

قیمت ملک شما در رمرتون

  • نکته : شماره موبایل حتما به این صورت باشد 9120903090
  • بر حسب متر

کلیه حقوق مادی و معنوی برای دارنده سایت محفوظ است .
جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید